כיצד לבחור את היהלום הנכון

 

כאשר מחפשים לקנות טבעת נישואין או אירוסין, חשוב שתדע כיצד לבחור את היהלום המושלם. בעוד כמה אנשים מעדיפים אבנים יקרות או יהלומי גלם, יהלומים קלאסיים
עדיין האבן הפופולרית ביותר בשוק ולכן זה חיוני לך להבין כל מה שאתה יכול עליהם. כאשר מחפשים את * היהלום המושלם, יש ארבע קטגוריות (או מאפיינים) לשקול.

4C'S

·            *  CUT-  מתאר את רמת הגימור /סימטרייה ליטוש וחיתוך של היהלום גורמים אלה קובעים את הניצוץ והברק של יהלום.

              קיימים 5 דירוגים:

                                  EXCELLENT            -הטוב ביותר-מצוין

                                VERY GOOD            -טוב מאוד

                                          GOOD            -טוב

                                             FAIR            -כמעט טוב

                                          POOR            - נמוך מאוד

 

            היהלום האידיאלי  הוא עגול הידוע גם בשם ברילייאנט (מבריק) או נסיכת היהלומים חיתוך- הוא חתך לממדים וזוויות אידיאליות ויש לו דירוגי ליטוש וסימטריה מעולים.

 

·      *  CLARITY –   מתאר את רמת הניקיון /פגמים פנימיים וחיצוניים של היהלום: ישנם 11 דירוגים אפשריים:

            FLOWLESS- הגבוה ביותר אבן ללא פגמים , vvs1-vvs2- אבן נקייה מאוד פגמים שניתן לראות רק במיקרוסקופ, vs1-vs2- פגמים קטנים מאוד שניתן לראות בלופה
            (הגדלה פי 10) ,si1-si3- פגמים בינוניים שניתן לראות בלופה, i1-i3-     פגמים שניתן לראות בעין כאשר i2-i3, נחשבים לפגמים קשים. 

     

·     *  COLOR    -  מתאר את רמת דירוג הבהירות מ-לבן לצהוב וכמות הצבע ביהלום – כאשר הדרוג הגבוה והיקר ביותר הוא- D – צבע לבן שקוף או חסר צבע , והנמוך ביותר הוא N- צהוב/צהבהב  .  יהלומים המדורגים H,I,J,K- נחשבים הכי סחירים בארץ ובעולם מחזירים את  הערך הטוב ביותר לרוכש אותם, צבעים אלו מציעים את הערך הטוב  ביותר עבור הכסף של הלקוח.

·    * CARAT       -  מתאר את משקל היהלום – היהלום נשקל בקראטים , כאשר 1.00 קראט = 100 נקודות והקוטר הממוצע שלו המלא 6.3-6.5 ממ.

 

צורת היהלום אומנם לא הוזכרה כאחת מה- 4C's  אך היא מהווה חלק בלתי נפרד בבחירת כל טבעת אירוסין עם יהלום  . ישנם  מגוון צורות, כולל: עגול, פרינסס, אמרלד, מרובע, , אגס/טיפה , לב, המרקיזה ,קושן, וכו...

לבסוף זה קריטי, כדאי שתהיה לך הבנה מקיפה של מבנה היהלום ברק, פיזור וניצוץ.

 

היכולת לבחור את היהלום המושלם, ישפיע על אופן שבו אתה בוחר טבעת האירוסין שלך. לפני בחירת טבעת האירוסין המושלמת שלך, תוודא שיש לך הבנה מקיפה על מבנה היהלום וכמובן ללכת על אפשרות במסגרת התקציב שלך.

image alt
תקנון
FrancoOro- מותג תכשיטים יוקרתי-לקנייה ישירה מיצרן תכשיטים ללא פערי תיווך.
מתמחים בייצור, עיצוב ושיווק תכשיטים. בקולקצייה שלנו ניתן למצוא : טבעות אירוסין זהב לבן , טבעות אירוסין זהב צהוב, טבעות יהלומים, טבעות נישואין, תכשיטי זהב ויהלומים, תכשיטי אבני-חן ופנינים, צמידים לאשה- צמידי טניס, צמידי זהב , צמידי יד צ'ארמס, שרשראות ותליונים לאשה, שרשראות יהלומים, תכשיטים לגבר- צמידי גברים , צמידי זהב, שרשרת מגן דוד לגבר, חמסה משובצת יהלומים, שעונים לגבר, טבעת יהלום לגבר ועוד..., תכשיטי ילדות- עגילי ילדות, צמידים, מתנה לבת מצוה, ועוד...
עצם השימוש באתר מהווה הסכמה בלתי מותנית לתנאי התקנון המפורטים להלן.
תוכן האתר ותקנון זה, מנוסחים בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד וההתייחסות הינה לשני המינים. בכל מקום בו מנוסח תוכן האתר ו/או תקנון זה בלשון יחיד ההתייחסות הינה ליחיד ו/או לרבים לפי העניין.
אתר FrancoOro במסגרתו מתבצעות מכירות קמעונאיות [לעיל ולהלן:"האתר"] של תכשיטים [לעיל ולהלן:"המוצרים"] , מנוהל על ידי חברת ק.פ.- ח.פ. 512630047 מרחוב שוקן 27 [לעיל ולהלן:"ק.פ."/"החברה"]
החברה מפעילה מוקד שירות לקוחות במספר טלפון שמספרו 03-6818591 ובאמצעות כתובת האימייל כפי שמופיע בעמוד צור קשר באתר בימים א-ה בין השעות 08:30-16:30.
הגישה והשימוש באתר אינטרנט זה לרבות השימוש בכל התכנים ו/או המידע ו/או השירותים המופיעים בו מפעם לפעם כפוף לתנאי השימוש המפורטים להלן ולהוראות כל דין החל במדינת ישראל.
האתר ותכולת האתר נועדו אך ורק לשימוש פרטי ולא מסחרי, והשימוש בהם מוגבל אך ורק למטרות מכירת וקניית המוצרים באמצעותם. אין להעתיק, לשכפל, להפיץ, למכור ו/או להציג מוצר כלשהו אלא אם ניתנה רשות לכך מראש ובכתב מק.פ.
אין לשכפל, להעתיק, לפרסם, לשווק, להפיץ ו/או לייצר עבודות נגזרות של כל חלק מן האתר.
דומיין האתר, האתר עצמו לרבות כל הקניין הרוחני המוצג בו, ובכלל זה סימני המסחר, הפטנטים, זכויות היוצרים, המדגמים וכיוצ' של המותג FrancoOroהינם רכושה של החברה בלבד. זכויות אלה חלות, בין השאר, על בסיסי הנתונים והמידע האגור בהם ועל כל פרט אחר בעצם הפעלת האתר ואין בעצם הכניסה לאתר כדי להעניק רישיון ו/או זכות כלשהי בהם.
כל המוצרים המוצגים באתר הינם חלק מקניינה הרוחני של החברה ו/או של צד ג' שהוא שאישר את השימוש בהם לחברה או למי מטעמה.
כל אדם או חברה המבצע/ת פעולה כלשהי באתר, לרבות אדם המבצע רכישה [לעיל ולהלן: "הלקוח"], מצהיר בעצם ביצוע הפעולה כי קרא תקנון זה, הבין אותו ואת תנאיו וכי הוא מסכים לתנאיו והוראותיו.
הלקוח מצהיר כי הינו כשיר לבצע פעולות משפטיות מחייבות. במידה והלקוח הינו מתחת לגיל 18 חובה עליו ליידע את האפוטרופוס החוקי בדבר הוראות האתר והתקנון ולקבל ממנו אישור מראש לביצוע הפעולות באתר.
הלקוח מסכים בעצם ביצוע הפעולה באתר כי תהליך הרכישה באתר יהיה כפוף לתנאים המפורטים בתקנון זה וכי לא תהיה לו ו/או למי מטעמו כל טענה או תביעה כנגד ק.פ./או מי מטעמה ו/או מי ממנהליה ו/או מי מעובדיה ו/או מי מחברות הבת שלה, למעט טענות הקשורות בהתחייבות מפורשת של ק.פ. על פי תקנון זה.
תקנון זה יכול וישונה מפעם לפעם, ללא התראה מראש, תוקף כל שינוי לתקנון יהא ממועד ביצוע השינוי. ללקוח לא יהיו כל טענות כלפי ק.פ. בגין שינוי כאמור. מועד החלת השינוי יהיה מועד פרסום נוסח התקנון המעודכן באתר לראשונה, וכל פעולה שתבוצע באתר לאחר הפרסום כאמור, תהיה כפופה לתקנון המעודכן.
כותרות הסעיפים הינן לצרכי נוחות בלבד ולא תשמשנה כלי פרשני כלשהו.
החברה רשאית להפסיק את פעולת האתר בכל עת ללא הודעה מראש. הזמנות שבוצעו עד למועד הפסקת הפעילות יכובדו ע"י החברה בהתאם להוראות תקנון זה.
תנאי השימוש המפורטים להלן חלים על השימוש באתר כהגדרתו באמצעות כל מכשיר אלקטרוני המאפשר גישה לרשת האינטרנט (מחשב, טלפון סלולארי, טאבלט, מחשבי כף יד וכיו"ב). כמו כן הם חלים על השימוש באתר בין אם באמצעות רשת האינטרנט, ובין באמצעות כל רשת או אמצעי תקשורת אחרים.
רישומי השרת עליו מתנהל האתר, בדבר הפעולות המתבצעות ע"י הלקוח באמצעות האתר, יהוו ראיה לכאורה לעשיית הפעולות על ידו.
השירות שניתן במסגרת CO.IL מוענק בתחומי מדינת ישראל והכל באזורים מסוימים בלבד המוגדרים מעת לעת על ידי ק.פ. לפי שיקול דעתה הבלעדי [לעיל ולהלן: "אזור השירות"].
על מנת לבצע רכישה באתר, על הלקוח לבצע תהליך הרשמה במסגרתו יש לספק פרטים אישיים הנדרשים, בין היתר, לשם משלוח המוצרים לידיו והחיוב הכספי בגינם.
בעצם הרישום לאתר מסכים הלקוח להצטרפותו למועדון הלקוחות של ק.פ. ו או FrancoOro וכי פרטיו האישיים ישמרו במאגרי החברה ויעשה בהם שימוש על פי המפורט בתקנון זה.
הלקוח מתחייב לשפות את החברה בגין כל נזק שיגרם לה עקב מסירת פרטים כוזבים ושיבוש הפעלת האתר. היה ועקב מסירת פרטים מוטעים, תיאלץ החברה לבצע שילוח נוסף להזמנה, יחוייב הלקוח בתשלום נוסף בגין דמי משלוח וטיפול.
x

#{title}

#{text}

#{price}